18-02-2017 00:51 DÜNYA

Almanya'dan Kars'a 6 Güne Geldi

Uzun süredir Almanya’da ikamet eden Gürsel Arslanoğlu (55), geçtiğimiz aylarda gelmiş oyduğu Kars’ta ölümünden sonraki bütün mal varlığını kız çocuklarının eğitimine bağışlamıştı. Gürsel Arslanoğlu daha sonra Fransa’da üretilen 1980 model 2 silindirli, 4 vites, 28 beygir gücündeki Acadiana marka aracıyla tekrar Almanya’dan döndü ve 6 günlük süren yolculuğun üzerinden aylar geçti.

Almanya'dan Kars'a 6 Güne Geldi

Kars Olay-Gürsel Arslanoğlu bu sefer de macera yaşamak için özellikle de Kars bölgesinde ağır kış koşullarının hüküm sürdüğü Şubat ayını seçti. Eksi 40’ları bulan ayazlı havalarda yine 6 gün süren bir yolculuk yaptı. Arslanoğlu hem de bu yolculuğunu kalorifer sistemi çalışmayan bu arabayla gerçekleştirdi. Otellerde hiç konaklamayan Arslanoğlu aracında bulunduğu tulumda uyudu. Kalın giysileri ve battaniyelerle de kalorifersiz arabasında soğuktan korunmaya çalıştı. Zaman zaman yolda kaldı, debriyaj telinin kopması nedeniyle gece saatlerinde yolda kaldığı Sarıkamış Karakurt mevkiinde kurtlarla karşılaştı, imdadına jandarma yetişti. Tüm bu zorlukların ardından yine sağ salim Kars’a ulaşmayı başardı. Böylelikle ömründe bir defa da olsa dondurucu soğukta tüm zorluklara katlanarak bir macera yaşamanın da ayrıcalığını tattı. Arslanoğlu, arabasındaki kamerayla da geliş güzergahlarının tamamını kaydetti.

Arabasının arızasını Kars Organize Sanayi Bölgesi’nde giderdikten sonra Kars’tan tekrar Sarıkamış’a geçen Arslanoğlu burada Sarıkamış Şehitliği ve Ketarina Köşkü’nde hatıra fotoğrafları çektirdi. Sarıkamış ilçesinde Belediye Başkanı Göksal Toksoy’u da ziyaret etti ve büyük ilgi görün, merak edilen aracını da Başkan Toksoy’a tanıttı. Başkan Toksoy da direksiyon koltuğuna geçerek aracın nasıl çalıştığı ve ne gibi özellikleli olduğunu Arslanoğlu’ndan öğrendi. Arslanoğlu kar yağışı altında ayrıldığı Sarıkamış ilçesinde şehir turu attıktan sonra Selim ilçesine de uğradı ardından da Kars’a döndü.

Aynı şekilde önümüzdeki günlerde Almanya’ya geri dönüş yapacak olan Gürsel Arslanoğlu, “Yolculuğum tahmin ettiğim gibi oldukça heyecanlı geçti. Gerek burada gerekse Avusturya’da başka ülkelerde ağır kış şartları vardı ama ben bunun böyle olduğunu biliyordum. Bu şartlar altında tekrar Kars’a gelmeyi amaçlamıştım. Küçük bir aksiliklerde yaşadık. Karakurt’ta debriyaj teli koptu. Gece boyu orada kaldım meğerse o bölge de kurtlar da varmış ama benim haberim yoktu. Dolayısıyla haberim olmadığı için sakin sakin orada beklerken jandarma bana yardımda bulundu. Çekici çağırdık ve arabamı Kars’a getirdim. Orada sağolsun sanayideki arkadaşların yardımıyla kopan parçayı yaptım şimdi o parçayla devam ediyorum. tabi bunun birde dönüşü var. Umarım evime kadar gidebilmek nasip olur. Almanya’dan Kars’a tam 6 günde geldim. Otelde hiç yatmadım sürekli arabamda yattım. Arabamım kaloriferi yoktur. Tulum var ve üzerinde kalın elbiseler var. Böyle macera yaşayarak geldim. Hava oldukça soğuk hatta benim termo şişesinin içerisindeki içeceğim dahi dondu. Kars’a sağ-salim geldim şu anda da durumum oldukça iyi. Bu heyecanı yaşamak için soğuk Şubat ayını seçtim. Yani bu zorlukları bir kere yaşamak istedim ve başardım gibi gözüküyor.” dedi. – KAFKAS HABER AJANSI – BEDİR ALTUNOK


HABER VİDEOSU

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER DÜNYA HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok İyi
İyi
Fena Değil
Kötü