09-03-2017 22:37 SİYASET

Başkan Çalkın'dan Bakan Arslan'a Övgü Dolu Sözler

AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, “Bu kutlu yürüyüşümüzün, güçlü Türkiye’mizin, güçlü yarınlarına ve ülkemizin birlik beraberliğine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Başkan Çalkın'dan Bakan Arslan'a Övgü Dolu Sözler

Kars Olay-Çalkın, Faikbey Caddesi üzerindeki AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve AK Parti Kars Milletvekili’nin katılımıyla dün ki açılışla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Çalkın, “Teşrifleriyle bizi onurlandıran, bakan olduğu günden bugüne bizleri yalnız bırakmayan, sadece denizin üstünden, altından köprüler yapan değil her bir Karslımızın gönlünde taht kuran, gönüllerimizin mimarı, gönüllerimizin mühendisi sayın bakanımıza teşekkür ediyoruz. Karslı çocuklar, Karslı gençler sizleri MARMARAY’ın, Avrasya tünelinin, Yavuz Sultan Selim köprüsünün, Osman Gazi köprüsünün ve 18 Mart Çanakkale köprülerinin nice nice Kars tünellerinin yarından sonra yapılacak Sahara tünellerinin ve adını sayamayacağım birçok eserle adınızı anacağını biliyorlar. Sayın Bakanım siz Karslı hemşerilerimize, gençlerimize, Karslı çocuklarımıza rol model oldunuz. Sizinle gurur duyuyoruz sayın bakanım. Rabbim gücünüzü kuvvetinizi daim eylesin. Yine uzun siyasi geçmişiyle ve şehrimize birçok hizmetiyle emektar milletvekilimiz Sayın Dr. Yusuf Selahattin Beyribey ilimize teşrif ettiler. Sayın vekilime de çok teşekkür ediyorum.” dedi.

16 Temmuz’a da değinen Çalkın ayrıca, “Bugün ülkemizde doğal olarak vatandaşlarımız bizler yine önemli bir süreçle karşı karşıyayız. İç ve dış mihrakların türlü türlü oyunlarıyla karşı karşıyayız. Bu atmosferde ülkemizin yarınları için çocuklarımız, gençlerimiz, vatandaşlarımız, milletimiz için referanduma gidiyoruz. Birlik beraberlik içerisinde birleştirici bir üslupla parti gözetmeksizin milletimize cumhurbaşkanlık sistemini anlatacağız.

“Hayır” diyen, milleti yanlış yönlendiren, iftirayı yöntem edinmiş, yalanı ezberlemiş bir “hayır” tayfasıyla karşı karşıyayız. Bunların kendilerine bir hayrı yoktur. Bu hayır diyenler, aziz milletin iradesine saygı duymayanlar bugün vatan için, millet için “hayır” dediklerini iddia ediyorlar. Peki, siz halk oylamasından korkmuyor olsaydınız, millete güveniyor olsaydınız niye halk oylamasının meclisten geçmesini engellemek için milletvekillerimizi ışırsınız. Biz millete soralım dedik. Sizler neden kendinizi meclis kürsüsüne kelepçelediniz. Tabi alışkınsınız. Sizin akıl hocalarınız bu milletin inançlarına da kelepçe vurdunuz. Başörtüsüne, yaşam tarzına ve halk iradesine her daim kelepçe vurdunuz. Ama bu aziz millet kelepçeleri 2002’de kırdı. Recep Tayip Erdoğan sayesinde kırdı. İnşallah onun liderliğine de bu kutlu davada hiç kimse kelepçe vuramayacak. Bize çağrı yapıyorlar, ‘gelin televizyonlar karşısında tartışalım’ diyorlar. Bizim tartışmaya ihtiyacımız yok. Size en güzel cevabı kendi milletvekiliniz verdi. Muharrem İnce verdi. Başaramayacaksınız yine başaramayacaksınız. Biz Karslılar eskisinden kat kat daha sorumlu bir bakan düzeyinde temsil ediyoruz. O zaman Karslılar Kars için, Karslı için, Ahmet Arslan için “evet” demeye hazır mısınız?” diye konuştu.  – KAFKAS HABER AJANSI
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SİYASET HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok İyi
İyi
Fena Değil
Kötü