25-01-2017 18:21 DÜNYA

Halep'te İnsanlık Ölmesin

Türkiye Diyanet Vakfı’nın “Halep’te İnsanlık Ölmesin” sloganıyla yurt genelinde başlatmış olduğu yardım kampanyası çerçevesinde Kars İl Müftülüğü ve Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile Kars’ta başlatılan yardım kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Halep'te İnsanlık Ölmesin

Kars Olay-İlk olarak kentten hareket eden 4 TIR, kömür Cilvegözü sınır kapısından Halepli kardeşlerimize ulaştırıldı. Kısa sürede yardımların artarak devam etmesiyle yeni bir yardım gündeme geldi. Türkiye Diyanet Vakfı Kars Şubesi mütevelli Heyeti, başkan vekili İl müftü yardımcısı Abdulhalim Acar başkanlığında toplanarak; orada acil ihtiyaçlardan birinin yatak ihtiyacı olması hasebiyle yeni bir karar alarak sünger döşek gönderilmesini uygun buldular.

Bu kararla birlikte İl Müftülüğü Personeli Mahzuni Saraç, koordinatör olarak görevlendirildi. Yapılan görüşmeler neticesinde Kayseri’den 2 TIR sünger döşek (her tır’da 500 olmak üzere toplam 1000) koordinatör eşliğinde Cilvegözü sınır kapısına, oradan da ihtiyaç sahiplerine 24 Ocak itibariyle ulaştırıldı. 

Yapılan açıklamada, “Bu kampanyada bize destek olan başta Kars Valiliği olmak üzere Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. Yardımsever Kars halkına şükranlarımızı sunuyoruz. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin.” denildi.


Kaynak: KHA

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER DÜNYA HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok İyi
İyi
Fena Değil
Kötü