09-02-2017 15:42 DÜNYA

Kars'tan Halep'e Yardım Tırları Yola Çıktı

Halep için yardım kampanyaları Türkiye’nin dört bir tarafında olduğu gibi Kars’ta da hız kesmeden devam ediyor.

Kars'tan Halep'e Yardım Tırları Yola Çıktı

Kars Olay-Dünyadaki mazlum ve yardıma muhtaç Müslümanların Hızır’ı olmaya devam eden Hayrat İnsani Yardım Derneği, katliamların göçlerin ve yıkımların yaşandığı Suriye de ki Müslümanlara yardımlarını hız kesmeden devam ettiriyor.

Hayrat Yardım Derneği tarafından Suriye’nin farklı yerlerinde kurulan ekmek fabrikalarında üretilen ekmekler bölge halkına dağıtılıyor. Temel ihtiyaçları kurulan depolardan karşılanmaya çalışılıyor. Halep’te rejim güçleri ve Rus uçaklarınca yapılan katliamlar sonucu yerlerini yurtlarını terk edenler ve Halep’te sıkışıp kalan insanlar için açılan koridorlar vasıtasıyla şehri terk eden ailelere de hayrat yardımlar ulaştırmaya çalışılıyor. Binlerce gönüllü çalışanı ile Türkiye’nin her şehrinde oluşturulan ofislerde çalışmalarını sürdüren Hayrat Yardım Derneği Kars Şubesi, geçtiğimiz aylarda Rehber Kalemler Derneği işbirliği ile Suriye için yardım tırlarını Kars’tan dualarla göndermeye devam ediyor.

Hayrat Yardım Kars Şubesi, Hayrat Vakfı İl Koordinatörlüğü ve Rehber kalemler Derneği işbirliği ile ‘Halep İçin Harekete Geç’ sloganı ile Halep’teki mazlumlara el uzatmayı sürdürüyor.
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER DÜNYA HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok İyi
İyi
Fena Değil
Kötü