25-02-2017 21:13 DÜNYA

TÜRKAV'dan 'Hocalı Katliamı' Mesajı

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Hocalı Katliamının 25. yılı münasebetiyle bir kınama mesajı yayınladı. Türkav İl Başkanı Murat Şanlı Hocalı katliamı nedeniyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

TÜRKAV'dan 'Hocalı Katliamı' Mesajı

Kars Olay-“İnsanlık tarihinin sözde en medeni devirlerinin yaşandığı bir çağda; Hocalı’da, dünyanın gözleri önünde insanlık dışı bir katliam yaşanmıştır.

Yaşanan bu vahşet yirminci asrı Türk’e acı, ızdırap ve dert olarak hatırlatacak, dünya döndükçe hafızalarımızdan silinmeyecektir.

Kana susamış, insanlıktan çıkmış Ermeniler, Rus ordusunun destek ve himayesiyle 1992 yılının, 25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gecesinde, Hocalı’da açıkça bir katliam yapmışlardır. Uluslararası hukukta ismine "soykırım" denilen bu katliamda 83’ü çocuk, 106’sı kadın, 70’i yaşlı olmak üzere 613 kişi hunharca katledilmiş, maalesef dünya bu katliama sessiz kalmıştır.

Ne acıdır ki; benliklerinden utanan, tarihi gerçeklere aykırı olarak Ermeniler’den özür dileyen memleketimin sözde aydınları, Hocalı’da şahadet şerbeti içenlerin, karnı deşilen anaların, masum balaların feryatlarını duymak istememişlerdir.İnsan hakları adına Ermeni tezlerini dillendirenler; Hocalı’da, dünyanın gözleri önünde yaşanan bu vahşeti ağızlarına dahi almamışlardır.

Mağdur olan başka bir millet olunca, sesleri pek gür çıkan sözüm ona bu insan hakları savunucuları, mağdur Türk milleti olduğunda üç maymunu oynamayı tercih etmişlerdir. Hiç şüphesiz soykırımcı ve işgalci Ermenistan’la dostluk, kardeşlik türküleri söyleyenlerin ellerine,

I. Dünya Savaşı’nda Ermeni çetecilerinin katlettiği insanımızın, ASALA terör örgütünün katlettiği diplomatlarımızın, Hocalı’da soykırıma uğrayan soydaşlarımızın kanları bulaşmıştır. İnsanlık tarihinin her döneminde hoşgörü ve adaleti şiar edinen milletimiz yapmadığı bir şey için suçlanırken, Hocalı’da acımasız bir katliama maruz bırakılan Azerbaycanlı soydaşlarımıza uygulanan insanlık dışı bu vahşet görmezden gelinmiştir.

Milletinin sevdasını sinesinden hiçbir zaman çıkarmayan, dünyanın neresinde bir Türk varsa, onun derdiyle hemdert olup sevinciyle mutlu olan bu asil millet Türk’ün üzerine oynanmak istenen sinsi oyunların ve tezgâhların şuurundadır. 6.Yüz yıl İslama Sancaktarlık etmiş bu asil millet mazisinden aldığı feyzle, Türk’ün kuracağı adalet ve hoşgörü dünyasına doğru ve emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Tarihin her döneminde ismi vahşetle anılan Ermenileri yaptıkları bu son soykırımdan dolayı şiddet ve nefretle kınıyorum.

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı olarak Hocalı Şehitlerini rahmet ve minnetle anıyor, başta Azerbaycanlı Kardeşlerimiz olmak üzere Türk Dünyası’na bir kez daha başsağlığı diliyoruz.” dedi. 
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER DÜNYA HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Çok İyi
İyi
Fena Değil
Kötü